دانلود فایل مقاله نقش هنر نقاشی در معماری داخلی خانه های مسکونی دوره ی قاجاریه با بررسی نمونه موردی خانه بروجردیها در کاشان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل مقاله نقش هنر نقاشی در معماری داخلی خانه های مسکونی دوره ی قاجاریه با بررسی نمونه موردی خانه بروجردیها در کاشان :


محل انتشار: سومین همایش ملی معماری داخلی و دکوراسیون
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
معین داودی مکی –
پوریا کاظمی –

چکیده:
نقاشی به عنوان یکی از هنرهای تجسمی نقش پایه ای و بدوی ایفا می کند .در ابتدایی ترین نمونه های تزیینات در معماری داخلی نقاشی های ساده ای از چهره ی جنگ و نبرد و شکار به چشم می خورد .به دلیل سهولت در ایجاد, تزیینات دو بعدی جز اولین راه حل های پاسخ گویی به نیاز تزیینات است . این گونه تزیینات در معماری داخلی اماکن مذهبی به شکل های انتزاعی از گل و بوته (اسلیمی) به کار رفته است . با ظهور و ترویج مینیاتور در ایران شکل تزیینات به سمت و سوی طبیعت و موجودات زنده گرایش پیدا کرد. از زمان قاجار با شدت گرفتن روابط بین ایران و اروپا نقاشی به عنوان یک هنر رنگ و بویی متفاوت تر از آنچه در قبل از خود می دید پیدا کرد و در پی آن نقاشی خود به عنوان تزیینات معماری داخلی در این دوره بصورت کاملا متمایز از لحاظ مفاهیم و تکنیک ها از آن چه از قبل در ایران وجود دارد را ارایه می دهد.این تحقیق از طریق مطالعاتاسنادی و میدانی برآن است که ریشه ها و نوع نقاشی های موجود در معماری فضاهای داخلی خانه ها ی دوران ناصری را مورد بررسی قرار دهد.

لینک کمکی