دانلود فایل ارزیابی جداسازی الکترو - فورتیک نانو ذرات کلوییدی Co – Cr-Mo حاصل از خوردگی قطعات مصنوعی فلزی در محیط بدن انسان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل ارزیابی جداسازی الکترو - فورتیک نانو ذرات کلوییدی Co – Cr-Mo حاصل از خوردگی قطعات مصنوعی فلزی در محیط بدن انسان :
نام کنفرانس یا همایش : دوازدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران

تعداد صفحات :18

چکیده مقاله:

فرسودگی تدریجی بافت های فلزی مصنوعی ارتوپدی , در بدن انسان , خصوصا در محل هایی مانند مفاصل و لگن , باعث آزاد شدن نانو ذرات اکسید فلزی و پخش آنها در مایعات بدن و انتقال به تمام اندامها می شود . در این مقاله نتایج حاصل از کاربرد فرآیند ته نشینی الکتروفورتیک در جداسازی نانو ذرات کلوئیدی Co–Cr-Mo از محلولهای مایی و سرم , به عنوان مدلی از سیال بدن , آورده شده است . هدف از کاربرد این تکنیک یافتن راهی برای جلوگیری از پراکندگی این ذرات پس از ایجاد آنهاست . در این کار نانو ذرات کلوئیدی در اثر سایش فلز بر روی فلز (MOM) , در دستگاه شبیه ساز سیستم مفصل لگن انسان تولید می شوند . سپس شرایط پایدار برای این سیستم کلوئیدی که در یک سلول ما بین دو الکترود موازی قرار گرفته است , امکان ته نشینی ذرات بر روی الکترودها وجود دارد . بروز مشکلات احتمالی از قبیل آزاد شدن گاز ناشی از الکترولیز آب بر روی الکترودها , نیاز به تحقیقات بیشتر را قبل از استفاده از این تکنیک در مصارف پزشکی نشان می هد .

لینک کمکی