دانلود فایل ارزیابی کارآمدی پارکهای محله ای درسلامت زنان شهری با تاکید بر (شهر سالم) مطالعه موردی: پارک بهار آزادی - شهر تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل ارزیابی کارآمدی پارکهای محله ای درسلامت زنان شهری با تاکید بر (شهر سالم) مطالعه موردی: پارک بهار آزادی - شهر تهران :
نام کنفرانس, همایش یا نشریه : جغرافیا

تعداد صفحات :28

پروژه شهر سالم توسط سازمان بهداشت جهانی در منشور اتاوا به منظور بهبود بهداشت معرفی گردید. این پروژه چارچوبی را برای اجرای برنامه (بهداشت برای همه) در سال 2000 توسعه داد. سپس, این پروژه با برنامه کامل بهداشتی به یک جنبش گسترده و جهانی به ویژه در سطوح محلی تبدیل شد و در این ارتباط, دستور کار 21 نقش مهمی در اجرای شهرسالم در سکونتگاه های انسانی داشته است.محله های کلانشهر تهران یکی از اساسی ترین عناصر اجتماعی- کالبدی هستند و آنها به عنوان حلقه ارتباطی میان شهروندان مشخص می شوند. در سالهای اخیر, کیفیت زندگی و سلامت عمومی با توجه به بلندمرتبه سازی وآلودگی هوا کاهش یافته است. بنابراین, برنامه سلامت شهروندان نه تنها شامل مراقبت های بهداشتی است بلکه, رفاه اجتماعی روانی و فیزیکی را نیز دربر می گیرد. در این راستا این پژوهش تلاش می کند تا اهمیت پارک محله ای را در سلامت شهروندان ارزیابی کند. یافته های پژوهش نشان می دهد که دسترسی به فضای سبز به بهبود سلامت و تندرستی کمک کرده واز بیماریها جلوگیری می کند. فضای سبز فرصت هایی را برای توسعه فراهم می کند و انسجام و حمایت اجتماعی را تقویت می کند. یافته های تحقیق نشان می دهد که مردمی که نزدیکتر به فضای سبز زندگی می کنند, فعالیت فیزیکی بیشتری دارند و کمتر احتمال دارد به اضافه وزن یا چاقی مبتلا شوند. یافته های دیگر این مطالعه نشان می دهد که اثرات ترمیمی فضای سبز همچنین باعث احساس لذت و تفریح, آرامش و آسایش می شود. احساس انرژی بالا, رضایت از زندگی و تمرکز بر وظایف از مزایای دیگر فضای سبز است. روش های اصلی تحقیق روش کتابخانه ای ونیز بررسی میدانی است.
کلید واژه: توسعه پایدار, سلامت, زنان, پارک محله ای, شهرسبز, کلانشهر تهران

لینک کمکی